Montáž kamer do Automobilů

-montáž kamer ,bez volně natažených kabelů
-napájení pod palubní deskou
-dodání kamer ,viz.parametry standardně dodávané kamery.
 

-záznam ve FullHD

-záběr 170°

-na 32GB kartu se vejde 70minut v nejvyžší kvalitě záznamu

-spouští se sama po zapnutí zapalování,ukončuje záznam po vypnutí zapalování

-nahrává ve smyčce,nejstarší zázna je přemazán

-kamera se dá umístnit za zpětné zrcátko ,viz fotka

Kamera namontovaná těsně pod senzory zpětného zrcátka

Kamera umístněná za zrcátko, vpravo od uchycení .Rozsah objektivu 170°

Ukázka 3 minut záznamu , viz odkaz

www.youtube.com/watch?v=tnb3QekUU2I

IP Kamerový systém GeoVision - profesionální technologie pro video dohled

Bezplatná licence až na 32kamer
Na fotkách výstavby 27 kamer na Základní škole,detail vchodu
 

Schodiště ano, dveře ne. Úředníci sepsali, kam všude můžete dát kameru

 

Úředníci sepsali nová pravidla pro umístění bezpečnostních kamer v domech. Podle nich tak majitelé domů nesmějí montovat kamery na místa, ze kterých by snímaly například vchody do jednotlivých bytů či veřejná prostranství. Nová pravidla vznikla hlavně kvůli opakujícím se sporům, kdy proti sobě stála bezpečnost a právo na soukromí.

Bytový dům v okrajové čtvrti Prahy. Dvakrát do měsíce někdo vykradl sklepy či alespoň zničil vchodové dveře. Zoufalí majitelé bytů proto na fasádu namontovali kamery. Složitá úředničina je však vedla k tomu, že použili pouhé atrapy. Fungovalo to rok. Zloději lest prohlédli. V noci ke dvěma ukradeným bicyklům přibrali i ty kamery.

„Nebylo zbytí. Loni v dubnu jsme proto na fasádu nainstalovali tři regulérní kamery. Od té doby žádní zloději, žádní vandalové,“ pochvaluje si předseda domovního sdružení, který nechce zveřejnit jméno.

Kamerový systém totiž nezaregistrovali na Úřadu pro ochranu osobních údajů. Což se musí.

Všichni musí o kamerách vědět

Kvůli zmatkům, co se smí a nesmí, sepsali úředníci před pár dny jasná pravidla, kdy lze kamery v domech umístit. Novinkou je rejstřík míst, jež z pohledu ochrany soukromí nevyvolávají zásadní problémy.

Jde výhradně o společné prostory: sklepy a půdy, garáže, kočárkárny, kolárny, prostory dopisních schránek, vnější plášť budovy a její bezprostřední okolí, vstupní dveře do domu, výtahy a schodiště a vstupní chodby k nim.

Naopak žádná technika nesmí sledovat vchody do jednotlivých bytů či veřejná prostranství – tedy třeba ulici a chodník – před domem.

 „Přitom je ve všech prostorách třeba dbát na pečlivé nastavení úhlu záběru kamery, aby nebyla snímána místa, v nichž by sledováním bylo více zasaženo soukromí obyvatel či návštěvníků domu,“ dodává mluvčí Úřadu na ochranu osobních údajů David Pavlát.

Vedle toho se o kamerách musí dozvědět všichni obyvatelé domu. Nejen majitelé bytů, ale i nájemníci. Monitorované prostory musí být označeny cedulkou. Zároveň platí, že kamery mají být až tou poslední možností.

Za porušení pravidel chránících soukromí hrozí pokuty. A vysoké. Například za zneužití kamerových záznamů to může být až pět milionů korun.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/kamery-lze-v-domech-montovat-jen-na-vyhrazena-mista-fx6-/domaci.aspx?c=A160204_205832_domaci_rych

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode